Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 1596 komentarzy

Walka z botami jest walką z wiatrakami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie śmiem nikogo podejrzewać, bo wiem, że Administracja dzielnie walczy z plagiatorami i trollami.

 Warsaw Institute, polski think tank zajmujący się stosunkami międzynarodowymi i bezpieczeństwem, opublikował w maju, 2018 roku, interesujący artykuł w języku angielskim „Dzisiejsza wioska Potiomkin: kremlowska dezinformacja i propaganda w Polsce” (Today’s Potemkin Village: Kremlin Disinformation and Propaganda in Poland).1 Małgorzata Zawadzka, autorka artykułu, nie dokonuje tylko i wyłącznie analizy ogólnej rosyjskiej działalności propagandowej, użwa w tekście najbardziej modelowe przykłady zastosowania niewybrednej dezinformacji i manipulacji na podstawie „składanek” publikowanych przez stronę NDP. NDP jest nam od dawna dobrze znane ze względu na kontrowersyjne notki wzniecające namiętnie pozytywny odzew wśród neonowej społeczności, która opowiada się za rosyjsko-polskim sojuszem. Nie widzę w tym nic negatywnego, jednak jestem czasami zaskoczona, że „składanki” NDP, pomimo że są propagandowymi manipulacjami i plagiatami, znajdują honorowe miejsce na jedynce.

 

9 pździernika zamieściłam pod notką NDP „Polska poligonem jądrowym USA” komentarz skierowny do do Administratora Zawiszy, w którym udowodniłam, że artykuł jest plagiatem. Wspomniany tekst, rzekomo autorstwa Marcina Szymańskiego, tak naprawdę należy do Mateusza Piskorskiego i został opublikowany w Sputniku pod tytułem „Tarcza na sterydach”.W tę właśnie „składankę”NDP włożyło własny wstęp, tak niedawno jeszcze publikowany na łamach Neon24, tylko w innej „składane”, i wycinek akapitu z ekspertyzy Marka Świerczyńskiego „Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?”. Odpowiedzi od Administratora Zawiszy nie otrzymałam. Pozostali Administratorzy chyba też tego, co napisałam, nie zauważyli, dlatego tak bardzo byłam zdziwiona, gdy mój komentarz spod wspomnianej notki dzisiaj zniknął, a następne „dzieło” NDP znalazło się na jedynce. Nie śmiem nikogo podejrzewać, bo wiem, że Administracja dzielnie walczy z plagiatorami i trollami. Mimo wszystko chciałabym wiedzieć, co się stało, czyżby ruski bot NDP moje spostrzeżenia usunął?
1. https://warsawinstitute.org/todays-potemkin-village-kremlin-disinformation-propaganda-poland/ 


 2. https://pl.sputniknews.com/opinie/2019070910702237-tarcza-na-sterydach-aegis-nato-polska-rosja-sputnik/

 


 Zdjęcie wprowadzające- "Do Rzeczy": Rosyjskie trolle atakują MON    

 

 

 

KOMENTARZE

 • To byl komentarz....
  pisany sympatycznym atramentem?
  8-)))))
  Pozdrawiam
 • autor
  Zarzucasz kobieto innym ,,wrogą" działalność a sama przywołujesz wywrotowa, na odległosć cuchnocą ,,agencję".
  za wikipedia - wiadomo o co chodzi.

  Działalność Warsaw Institute skupia się na usprawnianiu procesów politycznych i decyzyjnych poprzez wykonywanie badań i dostarczanie analiz oraz praktycznych rekomendacji. Działalność dedykowana jest zarówno organizacjom rządowym i agencjom, jak i organizacjom pozarządowym, ośrodkom analitycznym, instytutom badawczym, środowisku akademickiemu, opiniotwórczym mediom i ekspertom. Poza działalnością publicystyczną Warsaw Institute organizuje i bierze udział w międzynarodowych konferencjach, spotkaniach warsztatowych i wykładach w Polsce i na świecie. Dotychczas Warsaw Institute realizował projekty między innymi z Heritage Foundation[2], Századvég Foundation[3], European Values[4] i SNSPA[5]. Fundacja wspiera inicjatywę Trójmorza oraz stosunki transatlantyckie[6].

  Warsaw Institute jest organizacją niezależną, nieafiliowaną politycznie.
 • @Wrzodak Z. 22:42:31
  "Zarzucasz kobieto innym ,,wrogą" działalność a sama przywołujesz wywrotowa, na odległosć cuchnocą ,,agencję"."/Wrzodak Z./

  Prawda jest Panu zupełnie obojętna. W Pańskim widzeniu nie ma znaczenia, że ktoś kradnie teksty napisane przez inne osoby i robi z nich propagandową "sieczkę". Ważne jest, że w ten sposób jest realizowana pewna agenda polityczna. Cel uświęca środki.

  Gdyby Warsaw Institute był instytucją rządową, a nie niezależną, znalazłby większe uznanie w Pańskich oczach?
 • @Husky 22:35:52
  Również pozdrawiam.
 • Plagiaty są rzeczywiście problemem,
  z niejednym seryjnym plagiatorem mieliśmy do czynienia. Swego czasu seryjnym był Husky, obecnie Tezeusz. Nie zawsze sprawdzi się, czy dany tekst nie jest plagiatem, ale uwagi takie poza napisaniem w komentarzu pod tekstem warto zgłosić redakcji jako naruszenie. Nie czytamy wszystkich komentarzy, a naruszenia czytamy wszystkie, czasami możliwe, że z pewnym opóźnieniem.
 • @Wrzodak Z. 22:42:31
  Myślę, że główny temat tego posta, to wytkniecie plagiatu i tutaj zgadzam się z Panią AgnieszkąS. Chyba nie ulega wątpliwości, że autor posta powinien podać źródło z którego korzysta.
 • @Zawisza Niebieski 11:54:45
  O sobie cos napiszesz
 • @Zawisza Niebieski 11:54:45
  Zawiszo,
  Obecnie seryjnym plagiatorem jest NDP i było takimż samym w przeszłości. Zgłosiłam notkę NDP jako nadużycie i wytłumaczyłam dlaczego. To się zdarzyło w czasie Pańskiego ostatnie dyżuru. Niestety reakcji nie było żadnej.
 • @Jan Paweł 12:42:38
  Dziękuje Panie Janie Pawle. Publikowanie ukradzionych tekstów na Neon jest tematem tej notki.

  Pozdrawiam.
 • @
  „Mimo wszystko chciałabym wiedzieć, co się stało, czyżby ruski bot NDP moje spostrzeżenia usunął?”
  To chyba oczywiste, skoro każdy bloger może usuwać komentarze na swoim blogu?

  „Nie śmiem nikogo podejrzewać”
  Doprawdy?
  W takim razie trzeba było natychmiast notkę zgłosić jako naruszenie, naciskając „zgłoś nadużycie”, a nie tworzyć osobne notki z pretensjami, jakby administracja powinna była „wiedzieć”, że taka czy inna notka jest plagiatem.
 • @Lotna 17:53:38
  "W takim razie trzeba było natychmiast notkę zgłosić jako naruszenie, naciskając „zgłoś nadużycie”..."

  Co oczywiście zrobiłam. Proszę spojrzeć na moją odpowiedź na komentarz Zawiszy.
 • @AgnieszkaS 18:12:36
  Oj, to niedobrze, że nie było odzewu.

  Zawiszo?
 • @AgnieszkaS 17:25:58
  Ja nie znalazłem w nadużyciach żadnej informacji o plagiacie, możliwe, że inny admin to odrzucił, tekstu też nie promowałem.
 • @Husky 13:28:31
  Co mam o sobie, napisać, to, że się tak moich cennych uwag boisz, że cenzurujesz swój blog? PZPR też prawdy się bało, dlatego cenzura była jednym z elementów zatajania prawdy przez Polakami. Jak widać, tobie te klimaty są bliskie.
 • Pani Agnieszko, sprawdziłem logi
  Pani komentarz został skasowany przez autora tekstu. Jak już wcześniej pisałem ja w zgłoszeniach naruszenia Pani wpisu nie widziałem. Możliwe, że ktoś inny to zgłoszenie odrzucił. Akurat tego dnia miałem problemy z internetem, stąd nie miałem możliwości pełnego pilnowania wszystkiego, co się dzieje na portalu.
 • @Zawisza Niebieski 22:05:18
  "Pani komentarz został skasowany przez autora tekstu."

  Autorem to on na pewno nie był. :)


  Dziękuję Panu za odpowiedź i próbę wyjaśnienia sprawy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930