Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 1596 komentarzy

Manipulacje "Monaco"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O Rosji można pisać tylko w samych superlatywach albo wcale. Ta reguła dotyczy również tłumaczeń wiadomości podawanych przez rosyjskie agencje prasowe.

 

Bloger 1bezmetki przetłumaczył krótki artykuł opublikowany przez międznarodową rosyjską agencję prasową Interfaks. Artykuł  dotyczy fali fałszywych informacji o zaminowaniu, która spowodowała wiele ewaukowań w Federacji Rosyjskiej, w tym szkół, przychodni i centrów handlowych. Po szczegóły odsyłam do notki 1bezmetki:
http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/152042,w-rosji-trwaja-alarmy-o-zaminowaniach
 
 
Notka nie spodobała pewnym  komentatorom o przekonaniach rusofilskich, w tym Repsolowi i Monaco, którzy uważali za stosowne umieszczenie pod wspomnianą notką aroganckich komentarzy. Monaco napisał nawet osobną notkę, w której obraża blogera 1bezmetki nazywając go manipulatorem i kłamcą. Według Monaco przetłumaczenie właśnie tej infromacji z Interfaksu to szkalowanie. W jego widzeniu o Rosji można tylko pisać w superlatywach albo wcale. Repsol zdaje się myśleć podobnie.
Umieszczam ten komentarz na moim blogu, a nie pod notką Monaco, który zablokował wszystkie osoby z których przekonaniami się nie zgadza.
 
 
Monaco napisał:
 „UWAGA !!! A co zrobił ten oszczerca ? 1abezmetki = manipulator !!! i kłamca !!!
Umieścił wyrwany z kontekstu mój fragment z mojego komentarza który chwilowo figurował pod jego tekstem. Umieszczając zarazem swój złośliwy komentarz na mój temat i bez podstaw oskarża mnie za oszczerstwa !!!”
_________________________________________________________
Monaco sam usunął swoje komentarze. Bloger 1bezmetki coś z tych komentarzy zacytował zanim zostały usunięte przez Monaco, za co jest w tej chwili nazywany przez ich autora oszczercą. Zacytowany fragment został wyrwany z kontekstu przez samego Monaco, który usunął kontekst.
http://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/152044,szanowni-blogerzy-uwaga-1abezmetki-to-manipulator
 
 
Jest tylko jeden oszczerca i manipulant, który ocenzurowałby nawet rosyjski Interfaks dla dobra własnej propagandy- jest nim Monaco.
Przeproś za swoje chamstwo i manipulacje Monaco!

KOMENTARZE

 • @
  Nie należy przesadzać w żadną stronę, ani w kierunku ukochania i idealizowania USA i szerzenia jej (USA) propagandy, ani robić tego w kierunku Rosji.

  Z tym że, obiektywnie rzecz biorąc od Rosji dla Polski przyszło sporo dobrego, a od USA? Nie widzę żadnych pożytków, może oprócz tego, że mieszkają tam od pokoleń Polacy, oderwani całkowicie od realiów i Polski. Czego dobrym przykładem może być nawet i autorka tekstu.

  Bloger bez metki bardzo nieładnie napisał w swoim artykule o Z.Wrzodaku. Nie wiem na jakiej podstawie tak zrobił, ale prawdopodobnie jest to w interesie USA mocarstwa-terrorysty.
 • @Oracz 08:42:11
  1. Z. Wrzodak jako pierwszy zarzucił 1bezmetki szpiegostwo. To jest obraźliwe, bezpodstawne i poważne oskarżenie. Pan zdaje się o tym zapominać:
  "Szaleje na N24 szpieg o nicku 1abemetki, który ma zadanie zohydzać Rosję w interesie światowych ,,furrerów" masońskich. Słowa R.D z 1922 roku są bardzo aktualne w dzisiejszych czasach"

  2. Co ma wspólnego Z. Wrzodak z tłumaczeniem z agencji Interfaks? Czy według Pana rosyjska agencja nie podała prawdy?
 • @AgnieszkaS 08:48:26
  Szpiegostwo na rzecz USA można zarzucić ok 10 mln Polaków - biorących udział w projekcie CIA pod nazwą ,,Solidarność" a ukrywanym pod pretekstem Niezależnych (!) Samorządnych (!) Związków Zawodowych. Do tego dochodzi agentura na rzecz innego obcego mocarstwa: Imperium Rzymskiego ukrytego pod płaszczykiem Kościoła Rzymskiego Powszechnego.

  Dlatego takie utraczki są w sumie mieszaniem tej samej zupy w jednym kotle, ale dwiema różnymi chochlami.
 • Jarek Ruszkiewicz
  Usuwam wszystkie komentarze które są niegrzeczne i obrażają inne osoby.
  Wystarczy, że musze spoglądać na to, co napisał Monaco.

  A wracając do tematu dyskusji, czy informacjom podawanym przez agencją rosyjską Interfaks nie należy ufać, a w związku z tym nie wolno ich tłumaczyć na język polski?
 • @Jwu 09:05:36
  Szanowny Panie,

  Wygląda na to, że Ruscy sami się opluwają, bo informacje umieszczone na blogu 1bezmetki zostały sumiennie przetłumaczone z wiadomości podanych przez rosyjską agencję Interfaks.
 • @AgnieszkaS 09:10:28
  A usuwaj co chcesz, to jest twoja ulubiona zabawa.
  A ten damski bokser bezmajtek długo tu nie zabawi. Zakład? :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:23:20
  Grozisz blogerowi 1bezmetki, ponieważ przetłumaczył artykuł z wiarygodnego Interfaks zamiast na przykład z forumemjot lub podobnych stron?
 • @Jwu 09:34:20
  Nie tak szybko, jeszcze nie odpowiedział mi pan na pytanie.

  Czy rosyjska agencja Interfax pana zdaniem kłamie?
 • @AgnieszkaS 09:28:45
  Pani Agnieszko,
  przez pomyłkę, wsoliłem Pani - "1". Przepraszam. :-(
 • @AgnieszkaS 09:28:45
  Ja nikomu nie groże. Jestem zwykłym blogerem. Stwierdzam tylko fakt, że skoro wyrzuciłem go kiedyś za chamstwo to pewnie znowu to się zdarzy.
  A dla mnie to on może tłumaczyć co chce.
 • @1abezmetki 09:39:51
  Proszę się nie przejmować. To nie ma znaczenia.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:42:48
  "Ja nikomu nie groże. Jestem zwykłym blogerem..."

  Ja bym tak na wyrost nie przesądzała. Poza tym, zwykły blogger nie musi się o te sprawy zamartwić.

  Skoro Rosjanie uczciwie podają poprzez swoje agencje co się w kraju wydarzyło, to nie ma nic złego w przetłumaczeniu tego na polski, prawda?

  Niestety, takie rzeczy zdarzają się również u nas i innych krajach.
 • @AgnieszkaS 09:50:05
  Przykro mi, musiałam usunąć.

  Jakie to było Twoje pytanie. Coś związanego z poruszonym tutaj tematem tłumaczeń i właściwych rosyjskich źródeł.
 • @Jwu 09:55:31
  Czyli nie wierzy pan rosyjskiej agencji Interfaks. Na czym w takim razie należy się opierać pisząc o Rosji? Z czego należy tłumaczyć? Może jakieś obskurne blogi piszące w samych superlatywach i nie wspominające przykrych wydarzeń są lepszym źródłem.
 • @ PaniAgnieszka
  Pani Agnieszko,

  Dziękuję za obronę mojej skromnej osoby. Gwoli wyjaśnienia mojej postawy; sam mam się po trosze, za rusofila, co nie znaczy putinoluba. Jestem nieźle zorientowany w rosyjskiej problematyce. Czytam regularnie za i przeciw. Oceny wyrabiam sobie i formułuję, nie na wiarę a na rozum. W odróżnieniu od neonowych - efektywnie – rusofobów, infantylnie wierzących w dogmaty, niezdolnych nawet, do powiedzenia wierzę, ale sprawdzam. Większość z nich, nie jest zdolna do poszukiwań na własną rękę. Proszę niech Pani nie trwoni cennej energii, na daremne utarczki.
  Oni nie zasługują na Pani uwagę.

  Pozdrawiam,
 • Z próżnej ciekawości zaglądnąłem do pieniackiej notki
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Reguły tej witryny są takie, że autor notki publikując ją zdaje się na łaskę ogarniaczy (adminów) witryny, a autor uwag zdaje się na łaskę zarówno ogarniaczy, jak i autora notki.

  Jeśli ktoś chce przedstawiać poglądy nie w smak autora i dyżurnego ogarniacza, to nie ma szans, bowiem jego polemiczna notka może utonąć, całkiem przypadkowo, rzecz jasna.

  Na tym polega zamordyzm. Ludziom się zdaje, że mogą pyszczyć, tymczasem pyszczenie jest ściśle reglamentowane.

  ------------------------------------
  Krytykowanie autorów za naganny sposób indoktrynacji czytelników jest nie na miejscu. Proponuję polemizować merytorycznie z tezami, a nie ganić ich sposób prezentacji.
 • @AgnieszkaS 08:48:26
  Nikt nie "szaleje w witrynie" bez zgody i promocji ogarniaczy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:23:20
  a dlaczego? Folklor jak i wielu innych.
 • @1abezmetki 10:03:42
  Dziękuję za wyjaśnienie.

  Niektórym osobom nie mieści się w głowie, że ktoś może być rusofilem i nie lubić Putina. A ja wiem tylko trochę o Rosjanach mieszkających w Kalifornii, czyli głównie emigrantach. Niektórzy popierają Putina a inni są mu przeciwni. Ludzie w Rosji moją różne poglądy, podobnie jak ludzie w Polsce, i gdzie indziej.
 • @AgnieszkaS 09:36:49
  Nikt nie mówi, że Interfax kłamie. Być może mija się z prawdą, podobnie jak u nas w Polsce robi to TVP, TVN czy Polsat. Dotyczy to także PAP-u.
  Nie wszystkie podawane informacje są korzystne dla Rządu i jego polityki. Niektóre są nawet bardzo krytyczne. Ale jest jedna sfera, która łączy te wszystkie agencje. Tym spoiwem jest chorobliwa nienawiść (nawet nie niechęć - Nienawiść !) do Rosji. Od 2000 roku nie spotkałem się z ani jedną informacją która byłaby korzystna dlatego kraju. Z czasem stało się to nawet śmieszne. Ktoś kto pomyśli normalnie, zastanowi się że coś tu jest nie tak. Przez 10 lat Rosja była dla nas partnerem, miała być w UE i NATO, i w ciągu paru miesięcy sytuacja zmieniła się diametralnie. Nagle wyszedł wilk z owczej skóry ? A może w tą skórę ubraliśmy się my ???
  Więc informacja Interfaksu sama w sobie jest płytka i nie warta uwagi.
  Chodzi o to, że pan 1abezmetki ją zamieścił, rzekłbym taśmowo, kontynuując swoją "misję" pokazywania Rosji w niekorzystnym świetle. Jestem przekonany, że pan 1abezmetki jest miłośnikiem Rosji, a jednocześnie zaciekłym antagonistą Putina. A nie jest dobrze, gdy nie darząc kogoś sympatią, opluwa się jego i całą jego rodzinę...
 • @SZS 10:18:16
  Jeśli według Pana PAP i Interfax mijają się z prawdą, to mamy problem. Ja ze swoje strony traktuję obydwie agencje raczej poważnie.

  Dodam jeszcze, że informacje o podłożonych bombach mogą się zdarzyć w USA w każdej chwili. Ktoś może zrobić głupi dowcip i powiedzieć, że jest bomba na lotnisku i biedni pasażerowie będą musieli czekać wiele godzin na odlot. Bomba może być w każdym miejscu i trzeba usunąć ludzi, bo nie można żadnej takiej informacji zlekceważyć. Czy pisanie o tego rodzaju wydarzeniach powinno być określane jako pokazywanie USA w niekorzystnym świetle i w związku z tym zabronione?

  Nie sądzę, dlatego nie przyjmuję Pańskiej interpretacji.
 • @AgnieszkaS 09:50:05
  Zamartwiam się bo ten portal budowałem i jestem wyczulony :))
 • @1abezmetki 10:03:42
  A ty prowokatorze nie zasługujesz na naszą uwagę.
  Kiedyś ja cię stąd wyrzuciłem, teraz zrobi to kto inny.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:53:22
  :)

  U mnie już druga w nocy. Idę spać. Bardzo proszę nie wpisuj w tym czasie obraźliwych epitetów.

  Dobranoc.
 • @SZS 10:18:16
  Ad: “(..) informacja Interfaksu sama w sobie jest płytka i nie warta uwagi.
  Chodzi o to, że pan 1abezmetki ją zamieścił, rzekłbym taśmowo, kontynuując swoją "misję" pokazywania Rosji w niekorzystnym świetle. Jestem przekonany, że pan 1abezmetki jest miłośnikiem Rosji, a jednocześnie zaciekłym antagonistą Putina. A nie jest dobrze, gdy nie darząc kogoś sympatią, opluwa się jego i całą jego rodzinę...”

  W nawiązaniu do fragmentu komentarza odnoszącego się do mojej osoby i mojej postawy.
  Proponuję rozpatrywać ją kontekście putinowskiej satrapii, w kategoriach przyczyn i skutków a nie wiary i infantylnych emocji. Nie mam złudzeń i nie idealizuję Rosjan, bo nie ma takiego powodu. Rosja jest pogrążona w głębokim upadku. Przede wszystkim moralnym.
  Korupcja, przenika wszystkie warstwy społeczne, od góry do dołu. A odpowiada za to mafijny system, którego ucieleśnieniem stał się Putin i jego 20 letnia synekura.
  Zapaść moralna łączy się wzajemnie z bezideowością, rodzącymi cynizm, nihilizm i przemoc.

  Uwidoczniają to niemal codzienne afery, które często przemilczam. Nie widzę dla Rosji pomyślnego scenariusza na przyszłość. Destrukcja i degradacja Rosji - moim zdaniem - zaszły już zbyt daleko.
  Etyczna zmiana systemowa wymaga czasu , kadr , pokoju i środków. Pytam kto, w istniejącym świecie, da na to zielone światło? Alternatywą jest w najlepszym wypadku, rosnący terror aparatu państwa wobec obywateli przynoszący władzy jedynie doraźne korzyści.
  A na bagnetach siedzieć - nie komfortowo i do czasu...
 • @AgnieszkaS 10:34:56
  dlatego nie przyjmuję Pańskiej interpretacji.
  Nie musi Pani.
  Świat jest tak skonstruowany, że jest pełen psycholi, którzy wzorem Herostratesa chcą mieć - jak to się u was mówi - swoje 5 minut. Nie ważne co, ważne ze mówią. Osobiście uważam, że nie powinno się informować opinii publicznej KTO robi czyny niegodne. O zagrożeniu - jak najbardziej tak, o sprawcy - absolutnie nie. Bo nie interesuje mnie jak długą drogę do szkoły miał taki debil .
  A co kłamstw światowych agencji informatycznych, nie będę zawracał Pani ślicznej główki. Jest Pani wychowana w systemie, że co telewizja powie, jest święte. Indoktrynacja totalna.
  I dlatego nie ma sensu prowadzić z Panią polemiki. Pani i tak nic z tego nie zrozumie....
 • @1abezmetki 11:06:06
  Jak R.Reagan zapowiedział walkę z korupcją w USA to zaczęły świstać w jego kierunku kule. Po tym już nigdy o czymś takim nie wspomniał. To nie jest takie hop-siup, jak się wydaje: walka z korupcją, bo są jej istnieniem zainteresowane dziesiątki tysięcy lub milionów porządnych ludzi. Którzy mogą się naraz wszyscy wk...ć i to zjednoczyć przeciw jednostce.
 • @Oracz 11:21:54
  Dziękuję za racjonalne naświetlenie problemu. :-)
 • @1abezmetki 11:06:06
  "Korupcja, przenika wszystkie warstwy społeczne, od góry do dołu. A odpowiada za to mafijny system, (...) Zapaść moralna łączy się wzajemnie z bezideowością, rodzącymi cynizm, nihilizm i przemoc."

  I tutaj jestem zmuszony się z Panem zgodzić. Podobnie jak z każdym, kto napisze takie zdanie o Polsce będąc Polakiem, o Francji będąc Francuzem, o USA będąc Amerykaninem, o Chinach będąc Chińczykiem, a nawet o Szwajcarii będąc Szwajcarem. Mógłbym tak wymienić wszystkie kraje świata...
  Wszystkie wymienione przez Pana terminy, są kosmopolityczne...

  A swoją drogą, gdy tak sobie polemizujemy, to zastanawia mnie, co takiego zrobił Panu Putin, że go Pan tak nienawidzi ?
  Przypuszczam że nie należy Pan do tej (szerokiej, niestety) grupy tzw. polactwa, którzy nie mogą znieść, że istnieje przywódca narodu, chcący jego dobra. Chyba nie sądzi Pan, że jak sąsiad złamie nogę, to będzie się Panu lepiej chodzić ?
 • @SZS 11:55:58
  Ad: “co takiego zrobił Panu Putin, że go Pan tak nienawidzi ?”
  Uczucie nienawiści jest mi obce. W postępowaniu staram się nie kierować emocjami, zwłaszcza w sprawach ważnych, bo to infantylne i niebezpieczne. Zwłaszcza w ocenie rzeczywistości wielkiego kraju. Toteż przypisywanie mi niskich uczuć, wpływających rzekomo na moje oceny i wnioski jest równie bezpodstawne, co krzywdzące.,
  Stąd propaganda i wiecowe manipulacje, mają u mnie, niskie szanse perswazyjne.
  Natomiast kompleksowe wskaźniki społeczne i gospodarcze kraju, mają zasadnicze znaczenie.
  Nie biorę jednak niczego na wiarę, toteż konfrontuję, szperam i sprawdzam inter-dyscyplinarnie, żeby nie być wprowadzonym w błąd, przez manipulacje statystyczne. Mam nadzieję, że zaspokoiłem Pańską ciekawość. Na tym jednak, wobec innych obowiązków, kończę teraz naszą wymianę. Pozdrawiam.
 • @SZS 11:16:21
  "A co kłamstw światowych agencji informatycznych, nie będę zawracał Pani ślicznej główki. Jest Pani wychowana w systemie, że co telewizja powie, jest święte. Indoktrynacja totalna."

  Zacytuję również Pańską wypowiedz na mój temat z bloga Monaco:

  "Pani Agnieszka żyje w kraju, gdzie telewizor jest bogiem i jedynym oknem na świat, zdecydowanej większości amerykanów. Takich co nie odróżnią Poland od Holland, ale wiedzą, ile miał lat Charles Manson gdy zachorował na świnkę ....
  Ba, uważa nawet że istnieją obecnie wolne media (sic!), i będzie tej tezy broniła jak niepodległości....
  Taki Kubuś Puchatek NEonu...."
  --------------------------------------

  Zmuszona jestem odpowiedzieć na przyczepione mi etykietki tutaj, ponieważ u Monaco mogą pisać tylko ludzie chwalący Rosję i ziejący nienawiścią do Amerykanów. Jest to jak najbardziej zgodne z pańską linią ideową.

  Skompromitował się Pan napisaniem, że telewizor jest bogiem i jedynym oknem na świat dla Amerykanów. Nie wiem gdzie Pan żyje i w jakiej epoce, o USA nic Pan nie wie poza propagandą. Zastanawia mnie też skąd do Was ta wielka rewolucja informacyjna dotarła, czy aby nie z "prymitywnego" USA?

  Uważam, że można bardziej ufać wiadomościom przekazanym przez oficjalne agencje prasowe niż relacjom i komentarzom umieszczonym na blogach i portalikach przez osoby Panu i Monaco podobne. Chyba nie muszę rozpisywać się dlaczego. Nie chodzi tu nawet o epitety, przyczepiane etykietki, wulgarne ataki na osoby myślące inaczej, ale pospolite manipulacje informacjami i oczywiste kłamstwa. Przykładem niech będzie sugerowanie przez Monaco, że Interfax to agencja ukraińska. Lub też pańskie bezczelne stwierdzenie zamiast rzeczowych argumentów: "Ba, uważa nawet że istnieją obecnie wolne media (sic!)". Proszę o jakiś cytat potwierdzający tą moją ślepą wiarę.

  Proszę w przyszłości pisać na temat i bez szowinistycznych podtekstów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:23:20
  Który kolejny na liście to już?
  Lista proskrypsyjna ciągle w uzupełnieniu?
  Przykre

  8-))))
 • Manipulacje "Monaco"
  Sorry
  Ale to nic nowego
  Un tak ma

  5*
 • @Husky 19:33:43
  Od dawna na niej jest.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:39:12
  A jo tys
  Tak tylko pytam
 • W czym qr..a problem?
  Nie rozumiem w czym jest problem
  Z braku czasu nie czytam wszystkiego w tym w szczególności prawie niczego co w tytule ma sugestię że dotyczy np. Rosji więc dopiero teraz po linku podanym przez autorkę tej notki tam zawitałem

  I nie rozumiem w czym jest QR...A problem

  Autor @1abezmetki wyraźnie podaje źródło informacji oraz to że tekst jest przez niego TYLKO PRZETŁUMACZONY !!!!!

  Więc w czym problem?
  Mnie ten kraj nie interesuje więc na takie notki nie wchodzę - i tyle

  Nie podobają się informacje to trzeba kopać tłumacza?
  Zataczamy w czasie koło i zaczniemy zabijać listonoszy za to że przynoszą ZŁE WIADOMOŚCI?

  Idiotycznym jest czepianie się źródła informacji bo jeśli ktoś mu nie wierzy to niech docieka "innej narracji" w źródłach konkurencyjnych/opozycjonalnych tam samo jak u nas w kraju

  Wszak przechodząc na nasze podwórko mamy to samo: DWIE POLSKI
  - Polska: TV'PIS, czy rydzyka
  - oraz "INNA" Polska: mediów nie związanych biznesowo (bądź służbami publicznymi) z PIS'em

  I dlatego szczególnie kontrowersyjne informacje warto sprawdzać w wielu źródłach - a niechcianych tematów nie czytać wcale

  To ani trudne - ani nie boli
 • @AgnieszkaS 09:28:45
  "artykuł z wiarygodnego Interfaks"

  Z tym WIARYGODNYM ŹRÓDŁEM to bym aż tak nie wyskakiwał gdyż ŻADNE ŹRÓDŁO nie jest w 100% wiarygodne

  Jakie i pod czyją kontrolą, czy powiedzmy nadzorem by nie było to nigdy wszystkiego szczerze nie poda - choćby poprzez niedopowiedzenia które też są pewnego rodzaju kształtowaniem INNEJ opinii końcowego odbiorcy

  Po prostu: źródło to źródło i jeśli jakaś informacja (w szczególności kontrowersyjna) kogoś interesuje to zawsze warto ją potwierdzić gdzie indziej - najlepiej u konkurencji (tym bardziej "ideowej")
 • @Hades 20:07:18
  "Nie rozumiem w czym jest problem"

  Problem w tym, że 1bezmetki został zaatakowany za tłumaczenie z agencji Interefax. Zostało to tłumaczenie uznane za antyrosyjską, rusofobiczną narrację. Informacje Interfaxu na temat podłożenia przez kogoś min i ewakuacji wielu osób uznano za szerzenie negatywnych wyobrażeń o Rosji. Krytycy wychodzą z założenia, że "bad news", nawet te podawane przez oficjalne agencje rosyjskie, nie powinny być tłumaczone.
 • @Hades 20:14:11
  Nigdzie nie napisałam, że są źródła wiarygodne w 100%, jedynie że są bardziej i mniej wiarygodne.
 • @1abezmetki 13:00:13
  Bardzo ładnie to ująłeś, ale niestety Twój głos jest głosem wołającego o ścianę :-)
  PZDR
 • @Husky 19:36:54
  cyt,: "Manipulacje "Monaco"
  Sorry, Ale to nic nowego, Un tak ma"

  Został skarcony. "Mo na co" zasłużył :-)
 • @AgnieszkaS 19:22:45
  Proszę o jakiś cytat potwierdzający tą moją ślepą wiarę.

  "Ja ze swoje strony traktuję obydwie agencje raczej poważnie. "
  Skoro coś traktuje się raczej poważnie, to raczej wierzy się w ich przekazy.
  Jeśli Pani żyje w podobno "wolnym" kraju, to i przekazy z niego nadawane powinny być od manipulacji wolne. Więc należą do tzw "wolnych mediów", czyż nie ? I to nie moja wina, że Pani nie wie, iż wszystkie liczące media na świecie znajdują się w rękach bardzo wąskiej grupy ludzi, mających określone poglądy i zadania. I zapewniam. Niezależni dziennikarze nie mają do takich mediów dostępu. A nawet jeśli się tam cudem zatrudnią, to kończą jak Udo Ulfkotte...

  " Nie wiem gdzie Pan żyje i w jakiej epoce, o USA nic Pan nie wie poza propagandą."
  Byłem w tym kraju raz, i uważam, że o ten jeden raz za dużo. I nawet kanion Kolorado, nie przyćmił mi piękna Bieszczad w październiku. Więc jak Pani widzi mieszkam w Polsce, w epoce 52-go stanu USA, o swojsko dla każdego jako-tako kumatego amerykanina brzmiącej nazwie - Polin...

  PS. A jeśli Pani śliczna główka jest szowinistyczna, to dziękuję za uświadomienie mi tego jakże kuriozalnego podtekstu.
 • @SZS 23:23:29
  "Ja ze swoje strony traktuję obydwie agencje raczej poważnie. "

  Raczej tak. Ponieważ wiadomości pochodzące z Interfax potwierdza TASS. Poza tym tego rodzaju agencje mają pewną renomę i muszą się trzymać zasad prawa prasowego. Jakaś inna agencja może ich kłamstwo łatwo zdemaskować.

  Traktuje ich informacje raczej poważnie w porównaniu z bredniami jakie znajduje na Neon. Te informacje są cytowane w wiodących dziennikach w Rosji i za granicą.
 • @Nibiru 21:22:04
  Dziękuję. "Takich dwóch - jak nas trzech - to nie ma ani jednego"
  Wzajemnie pozdrawiam,:-)))
 • @interesariusz z PL 10:05:56
  "Proponuję polemizować merytorycznie z tezami, a nie ganić ich sposób prezentacji."/interesariusz/

  Tak to powinno poprawnie wyglądać. Problem jednak w tym, że są komentatorzy, którzy nie uznają i nie stosują zasad merytorycznej polemiki.
 • @1abezmetki 00:11:41
  W pełni się zgadzam.
  Tylko gdy się trzej Polacy zejdą, w cztery strony się rozejdą....
 • @SZS 09:31:27
  Zgrabna parafraza. :-)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930