Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 1596 komentarzy

(Deep State) Department

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trump użył określenia ze starych i już do cna oklepanych teorii spiskowych.

 

Moje krótkie wyjaśnienie dotyczy notki zatytułowanej „Jak nie impeachment to epidemia,”a jej autorem jest oczywiście RAM. Zmobilizował mnie też do napisania tych kilku słów pewien komentarz blogera Nathanela, który to wpis zacytuję w całości, ponieważ wprowadza w istotę problemu:

 

@RAM

 

Aby tłumaczyć z angielskiego na polski trzeba coś więcej niż Googla.

 

Trump nie powiedział: "doktor Fauci musi iść natychmiast do Departamentu Stanu, a raczej do Deep State Departement!" ale powiedział do Departamentu Stanu nazywanego Deep State Departement" .

To duża różnica.
Deep State Departement lub "swamp" jest tak rozległy i zakorzeniony że gdyby Trump po objęciu prezydentury zwolnił w swojej administracji wszystkich pracowników to i tak wśród nowych byli by agenci Deep State.

Podobnie jest w Polsce. Po 30 latach wciąż w aparacie państwowym tkwi agentura PZPR, SB i WSI.

 

 

Nathanel 04.04.2020 08:08:42

 

  

 

Panowie, obydwaj się mylicie. Należało dokładnie przesłuchać tekst wypowiedzi Trumpa i postarać się go zrozumieć. Przytoczę co prezydent Trump powiedział w całości. Dodam, że osoby go otaczające z trudem próbowały usunąć wesołość z twarzy, bo przecież nie wypadało zaśmiewać się w tak wymagających powagi momentach. Trump użył określenia ze starych i już do cna oklepanych teorii spiskowych. Donald Trump powiedział „(deep State) Department”, a dr. Fauci i Sekretarz Stanu Mike Pompeo z trudem ukryli rozbawienie.

 

Tutaj przytoczę wypowiedź Trumpa, która odnosi się do Sekretarza Stanu  M. Pompeo, a nie jak RAM pomyłkowo podał, doktora A. Fauci:

 

„Sekretarz Stanu Pompeo jest bardzo zajęty, a więc jeśli macie jakieś pytania do niego, czy moglibyście to zrobić? Ponieważ wiecie co ja chciałbym zrobic? Chciałbym, żeby on powrócił do Departamentu Stanu lub, jak to go nazywają, "głębokiego Departamentu Stanu", jeśli nie macie nic przeciwko temu. Chciałbym, aby on wrócił i wykonywał swoją pracę.”

 

(Secretary of State Pompeo is extremely busy, so if you have any question for him right now, could you do that? Because you know what I’d like to do? I’d like him to go back to the State Department, or as they call it, the deep State Department, if you don’t mind. I’d like to have him go back and do his job.”)

 

 „Deep State Department” oznacza „głęboki Departament Stanu”, a samo „deep state” jest doskonale zanane jako „głębokie państwo”. Taka to była gra słów Trumpa.


https://www.youtube.com/watch?v=W4SaWh4F6nw


 

 

KOMENTARZE

 • @Nathanel 11:06:53
  "(…)tłumaczenia potrzebna jest znajomość mentalności Amerykanów.."

  Całkowicie się z tym twierdzeniem zgodzę.

  Dziękuję za interesujący komentarz.

  Pozdrawiam Pan,
 • W Polsce jest podobnie.
  "
  Deep State Departement lub "swamp" jest tak rozległy i zakorzeniony że gdyby Trump po objęciu prezydentury zwolnił w swojej administracji wszystkich pracowników to i tak wśród nowych byli by agenci Deep State.

  Podobnie jest w Polsce. Po 30 latach wciąż w aparacie państwowym tkwi agentura PZPR, SB i WSI.
  "
  a można też powiedzieć że choćby wyczyścić cały sejm to i tak w nowym sejmie znajdzie się jakiś ortodoksyjny solidaruch albo aktywista kościelny.
  To też jest Polski "Deep state".
 • Co napisał RAM w swojej notce:
  "Otóż prawdę, Trump przedstawił 20 marca 2020, kiedy to podczas konferencji prasowej zapytał dziennikarzy: «Macie jeszcze jakieś pytania? – Ponieważ doktor Fauci musi iść natychmiast do Departamentu Stanu, a raczej do Deep State Departement!

  Warto przyglądnąć się reakcji Fauci'ego na słowa prezydenta:"
  /RAM/

  http://ram.neon24.pl/post/154296,jak-nie-impeachment-to-epidemia

  __________________________________

  Jeszcze raz skoryguję, że nie dr Fauci musiał powrócić do "Deep State Departement" tylko Mike Pompeo. Mike Pompeo jest Sekretarzem Stanu i tam jest jego miejsce pracy. Dr A. Fauci zareagował na wypowiedź Trumpa śmiechem i zakrył twarz ręką.
 • @Jasiek 07:54:09
  //I jeszcze jak kretynka kasować komentarze....//

  Dzięki za info...
  Spieszę spałować.
 • @Jasiek 08:28:27
  Ale przecież jest... Hm... jakby to ująć... g.r.z.e.c.z.n.a.
 • Do trolli i chuliganów internetu
  Nie jestem w stanie zablokować pospolitych trolli i kanalii Internetu, ponieważ strona ma poważne problemy techniczne. Miejmy nadzieję , że wkrótce Neon24 będzie działał w normalny sposób. Wpisy obraźliwe, odznaczające się agresją i kłamliwie przede wszystkim świadczą o ich autorze.

  Ocena tej notki jest dla mnie mało istotna. Pięć gwiazdek nie jest wyznacznikiem prawdy i obiektywnego podejścia do faktów, chociaż bardzo bym chciała aby tak właśnie było.

  Ze względu na to, że nie mogę skorygować pewnych elementów z popisowych wątków bezpośrednio na blogu RAM-a, jestem zmuszona to zrobić w niekonwencjonalny sposób.

  W notkach RAM-a jest sporo naciąganych sensacji, przesady, celowych niedopowiedzeń i dużo pomyłek. Nie można jednak niczego zarzucić płynności narracji tasiemcowych tekstów, czytanych niemalże jak powieści detektywistyczne. Są one naszpikowane linkami, a to dodatkowo robi na czytelnikach wrażenie wiarygodności.

  Gdyby jego teksty dotyczyły tylko Włoch, lub innych części świata, a nie USA, przeszłabym obok tych rażących błędów i pomyłek zupełnie obojętnie. Jednak RAM karmi sensacyjnymi teoriami nie tylko ze swojego podwórka, ale również z mojego. Dlatego, nie bacząc na agresję trolli, mam zamiar kłujące w oczy niedociągnięcia jego twórczość korygować- na ile mi czas pozwali.
 • @Jasiek
  Proszę opuścić mój blog i nigdy więcej się na nim nie pojawiać!!!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Departament_Stanu_Stanów_Zjednoczonych
 • @AgnieszkaS 09:38:38
  "Gdyby jego teksty dotyczyły tylko Włoch, lub innych części świata, a nie USA, przeszłabym obok tych rażących błędów i pomyłek zupełnie obojętnie."

  "Obojetnie"? Właściwie dlaczego?
 • @AgnieszkaS 11:20:47
  Mój ci on, mój!

  https://www.youtube.com/watch?v=3Y13D8PImD0
 • @Pedant 11:30:36
  "Obojetnie"? Właściwie dlaczego?
  ____________

  Dlatego, że nie mam możliwości umieszczenia zwykłego komentarza na blogu RAM-a. Zostałam zbanowana za odmienność poglądów.

  Czasem chodzi tylko o poprawienie drobnego ale oczywistego błędu, zdarza się też, że jest w korekcie więcej niż się z pozoru wydaje.

  A więc jestem skazana na pisanie notek i bezskuteczną obronę przed chamskimi agresorami. Dlatego wolę przejść obojętnie zamiast niepotrzebnie się denerwować.
 • @AgnieszkaS 11:48:04
  //wolę przejść obojętnie zamiast niepotrzebnie się denerwować//

  Ziółka, spacerek...
  Choćby tak jak sunsiad mnie dzisiaj od szóstej rano po moim suficie - ze godzinę, z przytupem... Całkiem obojętnie... No... naprawdzie.
 • @AgnieszkaS 11:48:04
  Nie rozumiem Pani odpowiedzi. Napisała Pani "Gdyby jego teksty dotyczyły tylko Włoch, lub innych części świata, a nie USA, przeszłabym obok tych rażących błędów i pomyłek zupełnie obojętnie."

  Jak się zapytałem dlaczego, Pani odpowiedziała:

  "Dlatego, że nie mam możliwości umieszczenia zwykłego komentarza na blogu RAM-a."

  Nie rozumiem.
 • @AgnieszkaS 11:48:04
  Jeden ze sposobów na mściwość:
  https://youtu.be/3AolNt0GPG4

  Tolka nie iz takich megabasów... Nu troszku nużno padriegulować.
 • @Pedant 12:00:11
  Sądziłam, że wystarczająco to wyjaśniłam powyżej. Postaram się jeszcze raz.
  Mieszkam w USA i niektóre pomyłki dotyczące tego kraju mnie drażnią, ponieważ są integralną częścią spiskowej narracji. Jednocześnie nie chcę pisać notek, które są odbierane jako ataki na autora, pomimo że robię to w dobrej wierze. Ta notka jest najlepszym tego przykładem. Tymczasem, wielu czytelnikom jest zupełnie obojętne czy dr Fauci musiał wrócić do Departamentu Stanu, jak to było błędnie podane, czy też zmuszonym do powrotu był Mike Pompeo. A więc nie warto się trudzić.
 • @Franek Ganek 12:03:50
  "Jeden ze sposobów na mściwość"

  Chyba zadziałało na trolla.
 • Wyjaśnienie RAM-a
  Wklejam wyjaśnienie RAM-a bez skierowanych do mnie wulgaryzmów:


  "Przetłumaczyłem na język polski to, co miałem w artykułe, będącym bazą dla mojego postu... nie mam czasu na weryfikowanie każdego szczegółu osobiście, na oglądanie każdego video, itp... choć większość kwestii istotnych kontroluję(…)Moja refleksja na temat zajścia jest taka: Jeżeli myli się jakikolwiek bloger we Włoszech, bo to właśnie miało miejsce (ja jedynie błąd powtórzyłem)…"

  Całość wypowiedzi po linkiem:

  //RAM.neon24.pl/post/154338,chca-nas-zniszczyc-psychicznie#comment_1656699
 • @AgnieszkaS 19:41:10
  Jestem rad.... ufny.

  Dla Pani po angielsku:
  https://youtu.be/nM8H9u3XXtY

  ...i po polsku:
  https://youtu.be/z4maiSWn-K4

  Bo nie ma to jak bezpośrednio...
  i nie tylko dlatego.

  Pozdrawiam.
 • @Franek Ganek 20:33:54
  Miłego dnia!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930