Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 1596 komentarzy

Jak się robi fejki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niniejsza notka informacyjna jest próbą rozwikłania węzła kłamstw i obrzydliwej demagogii.

 

Prezydent Trump udzielił 14 maja wywiadu dla Fax News i podzielił się swoimi planami dla USA, które chciałby wprowadzić natychmiast w momencie  posiadania przez Stany Zjednoczone szczepionki na koronawirusa. Przytoczę tutaj tekst skopiowany przez wiele stron internetowych. Podaję treść w oryginale i moim tłumaczeniu:

„Prezydent Trump mówi, że „szybko” by zmobilizował armię USA do dystrybucji szczepionki przeciwko koronawirusowi, jak tylko będzie gotowa, koncentrując się w pierwszej kolejności na domach opieki i osobach starszych, które są najbardziej podatne na śmiertelne powikłania związane z wirusem. Pan Trump poczynił uwagi podczas rozmowy z Marią Bartiromo z Fox Business. "Mobilizujemy naszą armie i inne jednostki, ale mobilizujemy naszą armię tylko na podstawie tego, że naprawdę mamy szczepionkę. Wie pani, podanie tej szczepionki jest ogromnym zadaniem. Nasza armia jest teraz mobilizowana, zatem pod koniec roku będziemy mogli podać szczepionkę bardzo szybko wielu ludziom ”- powiedział prezydent. "Będziemy w posiadaniu ogromnej siły, ponieważ przyjmując, że ją otrzymamy, wtedy będziemy zmuszeni ją rozprowadzić” - dodał. „A jeśli nie jest się zmobilizowanym i gotowym, nie będzie możliwości zmobilizowania przez długi czas. Zatem zaczynamy od zaraz”.”

[President Trump says he would “rapidly” mobilize the U.S. military to distribute a coronavirus vaccine once it’s ready, focusing first on nursing homes and the elderly most vulnerable to deadly complications from the virus. Mr. Trump made the comments during an interview with Fox Business’ Maria Bartiromo.

“We’re mobilizing our military and other forces but we’re mobilizing our military on the basis that we do have a vaccine. You know, it’s a massive job to give this vaccine. Our military is now being mobilized so at the end of the year we’re going to be able to give it to a lot of people very, very rapidly,” the president said.

“We will have a tremendous force because assuming we get it, then you have to distribute it,” he added. “And unless you’re mobilized and ready, you’re not going to be able to do it for a long time.So we’re starting now.”]

www.blacklistednews.com/article/77018/trump-will-mobilize-military-to-distribute-coronavirus-vaccine-when-its.html

 

Cytat powyższy stanowi centralny punkt odniesienia notki z gatunku fake news autorstwa Tiamat, na blogu Zygmunta Białasa. Tiamat zinterpretowała w swoich komentarzach wypowiedź prezydenta Trumpa w sposób następujący:

„A teraz 'wielki przywódca demokracji światowej' straszy, że gdy tylko szczepionka przeciwko COVID-19 będzie gotowa, to on sam, we własnej osobie POTUS (The President of The United States), czyli Trump zmobilizuje armię, by pod przymusem, obowiązkowo zaszczepić każdego ziemianina! Kto tym belzebubom dał takie prawo?

Ogłupiałe, skorumpowane, zdegenerowane przez jankesowskie leki narody świata wprowadzają samobójcze sposoby niszczenia państwa. Nikt nie zaprotestuje, gdy amerykańscy 'marines' z karabinami przy skroni będą szczepić ludzi. To już zostało zapowiedziane: "Prezydent Trump ogłosił, że zmobilizuje w przyspieszonym tempie potęgę militarną USA do przeprowadzenia szczepień na calym globie...”

  

Wiecej tutaj:

 zygumntbalas.neon24.pl/post/155411,trump-zmobilizuje-armie-by-zaszczepic-ludzi

  

Moje próby wjaśnienia dezinformacji na blogu Zygmunta Białasa okazały się płonne, jak można się było spodziewać. Pani Tiamat nie udzieliła żadnej sensownej odpowiedzi, nie przeprosiła za swoje absurdalne urojenia, błędy w tłumaczeniu i oszczerczą manipulację.

   

Niniejsza notka informacyjna jest próbą rozwikłania węzła kłamstw i obrzydliwej demagogii.

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • i dobrze, że taka notka się ukazała
  co prawda część jest po polorykańsku, ale na szczęście jest oryginał.
 • Przpraszam bardzo ale
  ale jest pani histeryczką skoro dopatruje się fejków tam gdzie ich niema.
  Część wypowiedzi pani Tiamat /„A teraz 'wielki przywódca demokracji światowej' straszy, że gdy tylko szczepionka przeciwko COVID-19 będzie gotowa, to on sam, we własnej osobie POTUS (The President of The United States), czyli Trump zmobilizuje armię, by pod przymusem, obowiązkowo zaszczepić każdego ziemianina! Kto tym belzebubom dał takie prawo? /

  nie jest par excellence informacją a publicystyką .Każdy w miarę oczytany człowiek to pojmuje w mig.Nie wiem dlaczego pani tego nie rozumie.Może mało pani czyta.

  Zaś ta cześć wypowiedzi pani Tiamat /Ogłupiałe, skorumpowane, zdegenerowane przez jankesowskie leki narody świata wprowadzają samobójcze sposoby niszczenia państwa. Nikt nie zaprotestuje, gdy amerykańscy 'marines' z karabinami przy skroni będą szczepić ludzi. To już zostało zapowiedziane: "Prezydent Trump ogłosił, że zmobilizuje w przyspieszonym tempie potęgę militarną USA do przeprowadzenia szczepień na calym globie...”/

  jest jej opinią do której ma prawo.

  Nie wiem czego się pani czepia.Portal nie jest agencją informacyjna podającą wyłącznie wiadomości.To forum dyskusyjne a dyskusja nie swoje prawa.
 • @ikulalibal 22:07:42
  "To forum dyskusyjne a dyskusja nie swoje prawa."

  Do fejków?

  Nie na moim blogu. Żegnam!
 • @interesariusz z PL 22:05:00
  "i dobrze, że taka notka się ukazała"


  Czyja notka? - jeśli wolno zapytać. A także, która część po "polorykańsku"?
 • Trochę wiadomości.
  Rząd Wielkiej Brytanii popiera Kubę przeciw blokadzie USA
  Jak powiedziała Morton, rząd Wielkiej Brytanii współpracuje ze swoimi kubańskimi odpowiednikami, aby rozszerzyć wzajemną reakcję na pandemię Covid-19.
  https://www.telesurenglish.net/news/uk-government-supports-cuba-against-us-blockade-20200520-0010.html
  Niech sobie Trump robi u siebie co chce.
  Bardzo Trumpowi kibicowałem aby tylko Clintonowa nie wygrała.
  Jednak, kiedy Iran zmagał się z koronawirusem a ludzie umierali na ulicach, Trump zajmował się sankcjami na ten kraj. A Iran został zakażony zaraz po Chinach. Aż rząd Iranu zaczął podejrzewać, że USA celowo zaraziły swoich wrogów: Chiny i Iran.
  A blokada Wenezueli, Kuby, piractwo USA, przejmowanie ładunków z maseczkami, kombinezonami ochronnymi z pomocą dla tych państw jak i dla innych, to myślisz, że ktoś o tym zapomni?
  Tym zajmował się na początku Trump, sankcjami. myślał, że korona nie dopadnie tak wspaniałego kraju jakim jest USA. Mnie temat szczepień i panikarzy w związku z tym nie interesuje, tu możesz mieć i rację.
  Masz tu, obserwuj sobie jak w Twoim kraju przybywa zarażonych i zgonów. Drugi pajac obok Trumpa to prezydent Brazylii ale to osobna historia.
  https://www.youtube.com/watch?v=NMre6IAAAiU
 • @AgnieszkaS
  Jagienko tu masz fejk z BBC . Salut : https://ichef.bbci.co.uk/images/ic/720x405/p06dzn0y.jpg
 • @Repsol 23:35:14
  Szanowny Repsolu,

  Zablokował mnie Pan na swoim blogu, co jednak nie przeszkadza Panu w odwiedzinach na moim.

  Wklejka powyższa nie jest na temat.

  Salut!
 • @lorenco 23:02:03
  "Drugi pajac obok Trumpa to prezydent Brazylii ale to osobna historia."

  Dziękuję za informację. Proszę następnym razem pisać na temat i posługiwać się polskim literackim, Panie lorenco.
 • @AgnieszkaS 23:47:01
  A to nie było na temat Pani Agnieszko?
  Wydaje mi się, że każda wiedza ubogaca człowieka, czym więcej jej jest, tym człowiek staje się bardziej inteligentny. Ja to jestem żądny wiedzy, a Pani dlaczego nie i tak obcesowo podchodzi? Jestem zdziwiony Pani podejściem.
  Podaję wiedzę na tacy a tu taka niewdzięczność:(
  Ok, więcej już nie będę, Pani AgnieszkoS.
 • @lorenco 23:55:07
  PS. Pani Agnieszko: my tu w Polsce nie będziemy wybierać prezydenta USA, zatem nie ma się Pani czym denerwować.
 • @lorenco 23:55:07
  Człowiek nie ma takiej możliwości aby posiąść całą wiedzę, a więc musi poddać tę wiedzę selekcji, aby odrzucić wszystko to, co zbędne. Na temat sytuacji w USA wiem zdecydowanie więcej od Pana.

  Życie jest krótkie, Panie Lorenco.

  Życzę miłego dnia!
 • Jak się robi fejki?
  Właściwie sam mógłbym zrobić taką notkę. Uważam jednak, że Agnieszka ma pierwszeństwo, gdyż poruszyła jako pierwsza temat zawodowych propagandystów na NE. Białas bez wątpliwości należy do nich, ale nie tylko on. Ostatnio zwróciłem Panu Tokarskiemu uwagę pod notką The Dead Game - Wczipionki.
  http://att.neon24.pl/post/155352,the-dead-game-wczipionki#comment_1675646

  Odpowiedział, że źródła to podaje się w artykule naukowym. Oczywiście, że nie! Gdy felieton o trudnych faktach pisze zawodowy dziennikarz, to jego felieton jest umieszczany w miejscu gazety, gdzie w osobnych artykułach omawiane są fakty. W przypadku tekstu jako felietonu bez źródeł do faktów możemy założyć manipulację. Efekty będzie miał Białas, ale i Tokarski takie, że nikt mu nie będzie wierzył w ich teksty.

  Zresztą kłamstwa medialne to niesamowity fenomen naszych czasów.
  Przytaczam poniżej filmik z przemową Billa Gatesa.
  Filmik jest w obiegu w całej Polsce. Ludzie wierzą, gdyż to rzekomo mówi Bill Gates!

  Jak więc się robi fejki?

  Wykorzystuje się technologiczne ograniczenia smartfonów i bezwładność ludzką do podawania rzeczy niesprawdzonych. Wykorzystuje się wiedzę, że Polacy mają bardzo zawężone znajomości językowe.

  Popatrzcie jaka perfidia. Film ma polskie napisy. Ale by fake zafunkcjonował to podłożyli medialni manipulanci głos tłumacza.

  Jeżeli ludzie napisy mogliby wrzucić do Googla i sprawdzić, to żywą mowę jest dla nieznającego języka niemożliwe. Tak to krąży po Internecie następna głupota.

  https://iddd.de/VID-20200516-WA0001.mp4

  Tu regularny filmik
  https://www.ted.com/talks/bill_gates_the_next_outbreak_we_re_not_ready?language=pl

  :))
 • Adevo
  To był wspaniały komentarz na temat fejków. Szkoda, że został usunięty.

  Jednak udało mi się skopiować link:

  https://iddd.de/VID-20200516-WA0001.mp4 - to jest fejk ze sfałszowanym przemówieniem Gates'a

  https://www.youtube.com/watch?v=6Af6b_wyiwI - to jest prawdziwe przemówienie Gates'a, nie mające nic wspólnego z podłożonym głosem w języku polskim powyżej.

  Mam nadzieję, że napiszesz na ten temat notkę. Będzie bardzo ciekawa.

  Serdecznie pozdrawiam!
 • @adevo 01:14:35
  Przepraszam, sądziłam, że usunąłeś komentarz. A tylko poprawiłeś.
  Wielkie dzięki.
 • @AgnieszkaS 01:17:43
  Tak wstawiłem komentarz na nowo, gdyż poprawiłem adresata mojego komentarza. Teraz jest już poprawnie.
  Jak masz ochotę to pisz. Masz pierwszeństwo.. Pozdrawiam.
 • Autor
  No i tak kobieto pisz. Na takie tematy masz i dostęp do wiedzy i widzisz na własne oczy. Powinnaś opisywać co tam u was i prostować jeżeli ktoś próbuje przedstawić jakąś amerykańską sprawę przekłamując lub nie rozumując problemu. Zresztą widzisz po sobie że każdy twój wpis na tematy polskie wywołuje lawinę negatywnych komentarzy, bo twoja wiedza na temat Polski to oficjalne wiadomości i propaganda. A twoja wiara w prawdomówność polskich państwowych mediów i w rzetelność i niezależność (he,he,he) tych amerykańskich jest na prawdę naiwna.
 • O tych zadaniowych pisze Docent zza morza
  https://www.salon24.pl/u/prognozydocenta/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

  Więc próżne są Twoje walki z trollami
  Lepiej blokować niech się kąpią sami
  Kłamstwo dominuje dzisiaj na Świecie
  To są wychowani na maku kwiecie
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @AgnieszkaS 01:17:43
  jak masz pisać fejk, to może lepiej pisz po angielsku.
 • @ikulalibal 22:07:42
  "
  nie jest par excellence informacją a publicystyką .Każdy w miarę oczytany człowiek to pojmuje w mig.Nie wiem dlaczego pani tego nie rozumie.Może mało pani czyta.
  "

  To są kłamstwa a nie publicystyka.
  Kłamstwa są wtedy gdy czytelnik musi wyciągać z "publicystyki" wnioski fałszywe....czyli ma zafałszowany obraz realnego świata.

  Publicystyka jest wtedy gdy obraz nie jest zafałszowany ale są rozważane pewne np szczegóły (konsekwencje, rokowania, analizy) tego obrazu bo obraz źródłowy jest mało wyraźny, ....
 • @marek500 08:55:39
  "Powinnaś opisywać co tam u was i prostować jeżeli ktoś próbuje przedstawić jakąś amerykańską sprawę przekłamując lub nie rozumując problemu."

  Ja to robię, jednak "prostowanie" nie spotyka z przyjaznym przyjęciem, co widać po ocenach.
 • @JAM.M 09:10:22
  Obawiam się, że ma Pan rację.

  Pozdrawiam.
 • @Oscar 12:25:27
  "Kłamstwa są wtedy gdy czytelnik musi wyciągać z "publicystyki" wnioski fałszywe..."


  To oczywiste. Prawda ostatnimy czasy stała się jednak towarem niechcianym. A komentator ikulalibal nie jest w swoich poglądach odosobniony na naszym forum. Powiedziałabym nawet, że należy do większości...

  Dziękuję za komentarz.

  Pozdrawiam.
 • @Jozio z Londynu 17:36:22
  A skąd Pan wie, może ja tego chcę?

  Pozdrawiam.
 • @AgnieszkaS 18:20:33
  Bo w tym zacietrzewieniu Polacy stracili zdrowy rozsądek. Teraz ważniejsze od zrozumienia problemu jest wbicie na siłę narracji swojej opcji politycznej. Niestety PO i PiS tak nas skłócili że nie potrafimy już racjonalnie analizować wydarzeń. Nawet nie potrafimy przyjąć faktów jeżeli nie pasują do partyjnej wykładni.
 • @marek500 18:58:08
  Nie wiem od czego zacząć, to jest temat rzeka. Co Pan właśnie napisał oddaje trafnie stan rzeczy. Tak jest nie tylko w Polsce.
  U nas też.

  Bez generalizacji się nie obędzie, chociaż zwykle staram się tego nie robić. Prawda jest zwykle razowym chlebem a ludzie lubią się objadać ciastkami - to są różne teorie spiskowe.

  Ważna jest też narracja opcji politycznej, jak Pan zauważył, a może nawet najważniejsza.

  Wszelkie informacje, choćby w stu procentach prawdziwe, są w ludzkich umysłach usuwane na rzecz innych, takich doskonale wpasowujących się w nasz ukształtowany już model widzenia. I tak, USA dla jednej grupy są szatanem i złem. Dla grupy przeciwnej są ideałem prawie. Prawda i fakty nikogo nie obchodzą. Jak przypuszczam, tylko wąska grupa ludzi chce poznać rzeczywistość.

  Jest jeszcze inna sprawa. Otóż internet stał się tak ogromny - tak ogromny, że nikt nie jest w stanie dozorować prawdziwości informacji na blogach typu Neon, o ile one same nie wprowadzą pewnych reguł.

  Większość małych blogów ma lekki stosunek do prawdy, a konkretnie, to one żyją z sensacji. Za swoje pomyłki muszą jednak odpowiadać te duże media oficjalne - ich obowiązują dziennikarskie normy i zasady, które często są egzekwowane na drodze sądowej.

  Z małymi portalami serwującymi głupoty na co dzień nikt się nie liczy. Rzadko się zdarza aby ktoś tracił czas i pieniądze na procesy w przypadku nic nie znaczących kłamliwych mediów. Poza tym, niektóre strony internetowe z miejsca uprzedzają, że kłamstwo jest przez nie traktowane na równi z prawdą. Do takich portali należy na przykład Veterans Today, jakże często cytowany przez panią Tiamat.

  A więc, mając tak oczywiste opcje, pozostanę przy "razowym chlebie", pomimo że Pan mojego wyboru w pełni nie pochwala. :)
 • @adevo 20:43:26
  Wracając do Bila Gates'a. Znalazłem fajny link z przyzwoitym tłumaczeniem. Wynika z niego, że w każdym fejku jest też trochę prawdy..

  Areszt i postawienie Billa Gatesa przed Międzynarodowym Trybunałem karnym - Mocne wystąpienie CUNIAL

  https://youtu.be/TZ_P5nuN92c?t=230

  A tu po angielsku:
  Sara Cunial
  The Member of Parliament for Rome
  Speech delivered to the Italian Parliament
  May 2020

  https://greatgameindia.com/italian-politician-demand-bill-gates-arrest-for-crimes-against-humanity/
 • @AgnieszkaS 20:35:04
  "Za swoje pomyłki muszą jednak odpowiadać te duże media oficjalne - ich obowiązują dziennikarskie normy i zasady, które często są egzekwowane na drodze sądowej."
  Ludzie piszą, że są o fakenews w massmediach.
  Już się podpisałaś? A może szybciutko przetłumaczysz, łatwy tekst.

  https://petitions.whitehouse.gov/petition/social-media-mainstream-media-must-be-held-financially-criminally-responsible-censorship-public-misinformation

  Censorship is Unconstitutional! Our nation is under attack from within, by every major information platform. From social media channels preventing FREE speech, to the mainstream media's constant FAKE news, we the people are being deceived! We DEMAND our rights under the 1st Amendment be vigorously protected. Private companies acting as public utilities to disseminate information, take on the same social, ethical and fiduciary responsibilities applicable to any agency of the government.

  We, the PEOPLE, demand our rights of FREE Speech be defended at all cost! We demand an end to social media censorship, and mainstream media corporate leadership & owners be held financially accountable for damages resulting from reporting lies and criminally responsible for acts of treason against the US

  Słoneczne pozdrowienia ze słonecznych Niemiec.
  Jeżeli tu ludzie kaszlą to są uczuleni, lub palą haszysz.
 • @adevo 20:51:29
  Nie wiem z czyjego pomysłu jest ta petycja. Jej twórcy są anonimowi.

  Zauważyłam tylko, że petycja ma silnego promotora w Gab (social network). Czasem małe grupy ludzi o bardzo specyficznych poglądach wypowiadają się w imieniu narodu, a inni ludzie podpisują się pod czym popadnie. Mam mieszane uczucia.
  https://de.wikipedia.org/wiki/Gab_(Netzwerk)

  Wiem, że oficjalna amerykańska prasa optująca po stronie demokratycznej bardzo źle obchodzi się z Trumpem. Jest to jednak ciągle jej wytykane. Co do mediów społecznych, to jest tam wiele kłamstwa, a rozpowszechnianie nieprawdziwych wiadomości powinno być w jakiś sposób dozorowane. To samo myślę o wpisach stanowiących tzw. hejt.

  tutaj przetłumaczony tekst:
  "Cenzura jest niekonstytucyjna! Nasz naród jest atakowany od środka przez każdą większą platformę informacyjną. Od kanałów mediów społecznościowych uniemożliwiających wolność wypowiedzi po ciągłe fałszywe informacje w mediach głównego nurtu - my obywatele jesteśmy oszukiwani! Domagamy się aby nasze prawa wynikające z I Poprawki do Konstytucji były energicznie chronione. Prywatne firmy działające jako podmioty użyteczności publicznej w celu rozpowszechniania informacji, mają nałożone takie same obowiązki społeczne, etyczne i powiernicze, jakie są stosowane wobec jakiejkolwiek agencji rządowej.
  My, obywatele, domagamy się obrony naszych praw do wolności wypowiedzi! Domagamy się zakończenia cenzurowania mediów społecznościowych i aby korporacyjne kierownictwo i właściciele mediów dominującego nurtu byli odpowiedzialni finansowo za szkody wynikające z głoszenia kłamstw oraz karnie za akt zdrady wobec Stanów zjednoczonych."
 • @adevo 20:51:29
  "Słoneczne pozdrowienia ze słonecznych Niemiec.
  Jeżeli tu ludzie kaszlą to są uczuleni, lub palą haszysz."

  U nas było chłodno, ale pogoda się trochę poprawiła. Być może jestem przewrażliwione, ale ciągle czuję na naszych ulicach zapach marihuany.

  Również słonecznie!
 • @AgnieszkaS 20:35:04
  Zgadzam się że nasza wiedza na temat różnych działań jest mizerna i do tego rozmywana przez tą pseudo wiedzę serwowaną przez różne portale na internecie. Ale może właśnie o to chodzi żeby społeczeństwa były jak najbardziej zakręcone ? Dziel i rządź jak mówi rzymska maksyma. A co do tego ,,razowego chleba'' to ja też mam podobne zdanie. W polityce niema nic białego albo czarnego, wszystko jest szare.
 • @AgnieszkaS 22:02:13
  >U nas było chłodno, ale pogoda się trochę poprawiła. Być może jestem przewrażliwione, ale ciągle czuję na naszych ulicach zapach marihuany.
  ----------------
  Gdzieś na NE czytałem, że dym chroni płuca przed Corona wirusem. Palacze nie chorują na covid-19 -:))
 • @AgnieszkaS 21:59:00
  Dziękuję za przetłumaczenie tekstu petycji do White House. Wydaje mi się, że chodzi o osobników skrajnie młodych i progresywnych. Z tekstem petycji zgadzam się i ją podpiszę. Ciekawe, że takiej instytucji dla zbiorowych petycji w internecie polski prezydent nie ma.
 • @adevo 22:55:30
  Ciekawe jak odpowie biuro prezydenta na zarzuty wobec Billa Gates'a w petycji: "We Call For Investigations Into The "Bill & Melinda Gates Foundation" For Medical Malpractice & Crimes Against Humanity"

  https://petitions.whitehouse.gov/petition/we-call-investigations-bill-melinda-gates-foundation-medical-malpractice-crimes-against-humanity

  Szczególnie interesująca będzie odpowiedź WH w temacie "biometric tracking".

  Dobranoc
 • @marek500 22:37:59
  "W polityce niema nic białego albo czarnego, wszystko jest szare."

  Nie zaprzeczę, a nawet całkowicie się z tym zdaniem zgodzę.

  Pozdrowienia!
 • @adevo 23:09:29
  Wkrótce zobaczymy jak to będzie.

  Dobrej nocy!
 • 5*
  Pomijając już, że jes Tiamat przetłumaczyła tekst, tak jak chciała, twierdzenie typu
  „Ogłupiałe, skorumpowane, zdegenerowane przez jankesowskie leki narody świata wprowadzają samobójcze sposoby niszczenia państwa.” Mają z prawdą dokładnie tyle wspólnego co nic, bo społeczeństwo amerykańskie ma mniej więcej tyle do gadania, co polskie i to nie ono wprowadza cokolwiek, a jego sfaszyzowany, skorumpowany rząd, co zostało pięknie przedstawione, między innymi tutaj:
  https://youtu.be/1Z5VYqJqrtI
  Tiamat zresztą w bardzo podobny sposób wypowiada się na temat Polaków, najwyraźniej nie ogłupiała jest tylko polskojęzyczna Tiamat, no oczywiście Białas, z którym spijają sobie z dziobków.
  Tak się składa, że słuchałam akurat tego przemówienia Trumpa, choć na ogół go nie słucham i w jego, ani w wypowiadzi osób mu towarzyszących nie było ani słowa na temat globalnej szczepionkowej akcji militarnej, jak twierdzi Tiamat. Była mowa o ewentualnym udostępnianiu szczepionki innym krajom, jeśli Stany Zhpjednoczone ja będą miały.
 • @adevo 01:14:35
  W necie jest całe mnóstwo wypowiedzi Gatesa, który lata jak z kot z pęcherzem po wszystkich, także opłacanych przez siebie mediach, z których jasno wynika, ze to Gates chce zaszczepić ludność całego świata, co ma się przyczynić do depopulacji. Są też materiały z oficjalnych stron róźnych organizacji z nim współpracujących, które dążą do zaczipowaniu ludzi.
  Porównywanie wypocin Tiamat wyssanych z jej palca z felietonami Tokarskiego jest co najmniej nieuczciwe z twojej strony.
 • @Lotna 01:24:19
  "Tak się składa, że słuchałam akurat tego przemówienia Trumpa, choć na ogół go nie słucham i w jego, ani w wypowiadzi osób mu towarzyszących nie było ani słowa na temat globalnej szczepionkowej akcji militarnej, jak twierdzi Tiamat."

  Są jednak osoby, które oczywiste kłamstwa uważają za dopuszczalne w publicystyce, a więc Tiamat ma pole do popisu, a przy tym wielka wyobraźnię.

  Dziękuję za trafny komentarz.
 • @Lotna 01:29:27
  Pani Lotna. Pana ATT wyróżniłem moim komentarzem. Nie lubię tracić czasu, dlatego nie lubię felietonów, do których muszę sam szukać i studiować źródła.

  Jest jedna Pani, która posiadła sztukę pisania felietonów bez potrzeby podawania źródeł: Pani Małgorzata Todd

  http://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=339&wysijap=subscriptions
 • @adevo 02:38:52
  Twoje preferencje podyktowane lenistwem nie upoważniają cię do posądzanie o kłamstwo tego, kto się źródeł doszukał.
 • @Lotna 17:43:40
  >Twoje preferencje podyktowane lenistwem nie upoważniają cię do posądzanie o kłamstwo tego, kto się źródeł doszukał.
  ------------------
  Brak czasu niesłusznie tłumaczy Pani moim lenistwem!
  Nie potwierdzam i wypraszam sobie!

  Czy ATT się technologicznych źródeł doszukał? Wątpię. Przecież co on pisze, to techniczny kogel- mogel
  Przykład
  https://iddd.de/VID-20200516-WA0001.mp4
  poszedł w Polskę, właśnie dlatego, bo się przyzwyczaiło Polaków i Polki do braku krytycyzmu i bezmyślności.

  Jak można samemu sprawdzić technologiczny kogel- mogel od Tokarskiego przypomina stek bzdur, właśnie z powyższego wideo.

  By temat zakończyć: słuchałem wywiad z Bill Gates'em. Został też zapytany na temat jego wypowiedzi o szczepieniach. On wytłumaczył: więcej szczepień powoduje, że więcej dzieci przeżywa. Przez pracę tych dodatkowych dzieci rodziny w Afryce i Azji mają więcej dochodu. Z krajów większego dobrobytu np. w Europie wiadomo, że jest mniej urodzin. Przytoczył wraz ze statystykami następujący związek: więcej dochodu powoduje spadek dzietności rodzin.

  Bill Gates, wg jego wypowiedzi, chce poprawić zdrowotność dzieci, przez którą rodziny będą miały większy dochód i automatycznie wstrzymają się od dalszego rozmnażania. Tak tłumaczył on swoje zamiary ze szczepieniami w jednym z wywiadów.
  Zainteresowani już sobie ten wywiad znajdą.
 • @AgnieszkaS
  Pani Agnieszko, poruszyła Pani temat niezwykle ważny. To, że istnieją fake -news -y, wiedzą wszyscy. Przykład manipulacji jest porażający. Zmanipulowana wypowiedź ma za zadanie wywołać strach, przerażenie i wściekłość. Zogniskowane na B.G. jako jednym z mitycznych "iluminatów", oraz na Żydach/żydach. Wyjątkowo perfidna manipulacja.
  Zmyślanie, zatajanie i przekręcanie, to "narzędzia" manipulacji informacją.

  Dp czego służy kłamstwo i manipulacja ? - Do prowadzenia wojny.
  Jak z definicji wojny sformułowanej przez starożytnego chińskiego stratega Sun Tzu wynika:wojna to sztuka wprowadzania w błąd.

  Z przekazu z historii z dzieciństwa B. G. wynika przygnębiający obraz STRASZENIA SPOŁECZEŃSTWA WOJNĄ. Co, niewątpliwie, wywarło silny wpływ na kształtowanie osobowości Billa G. Jak z kwerendy po różnych źródłach wynika, B.G. jest człowiekiem z Zespołem Aspergera,jest leworęczny. Mimo, że przypisuje mu się wyjątkową inteligencję, można odnieść wrażenie, że faktycznie WIERZY w potrzebę, zasadność szczepień. Trudno się temu dziwić, ponieważ pokłosie XIX wiecznego dogmatu przyjętego konsensusem jest akceptowane przez świat współczesnej medycyny. Cywilizacja przybiera cechy cywilizacji sakralnej - KŁAMSTWA. We wszystkich dziedzinach życia.

  Jak wynika z opisu zachowań, trudności w ocenie intencji, emocji, które cechują osoby z ZA, został on (B.G.)najprawdopodobniej wystawiony w charakterze "słupa" na którym ma się ogniskować uwaga nieświadomych rzeczywistości. Ten, kto faktycznie "kręci" wielkim Gescheftem to osoba/osoby. które stoją na czele megakorporacji i dysponują największymi - bilionowymi funduszami.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930